Canan Karatay “Süper Besin” Diyerek Açıkladı: Bir Haftada 7 Kilo Verdiriyor Ancak Günde 10 Tane Tüketmeniz Şart!

Yaptığı ezberbozan açıklamalar ile birçok kesim tarafından eleştiri odağı haline gelen Prof. Dr. Canan Karatay, Youtube’da katıldığı bir programda sağlıklı beslenmek için ilginç bir öneride bulundu.

Karatay, herkes tarafından bilinen köy yumurtaları için ‘süper besin’ ifadesini kullanırken, bu tür yumurtalardan günde 10 tane tüketilmesini tavsiye etti.

DÜZENLİ KULLANMAK BİR HAFTADA 7 KİLO VERMENİZİ SAĞLAYABİLİR

Canan Karatay, düşük kalori içeren yumurtanın tek seferde vücudun ihtiyaç duyduğu tüm mineral ve vitamin komplikasyonlarını karşıladığını belirtti. Ayrıca ünlü doktor hem metabolizmayı hem de organların işlevselliğini arttıran yumurtanın, 1 haftada 7 kilo verdirebileceğini de aktardı. Canan Karatay’ın dikkat çeken açıklaması, zayıflamak isteyen pek çok insanı da umutlandırdı.

YUMURTANIN BEYAZI DA SARISI DA FAYDALI

Karatay, “Yumurta adeta ‘süper besin.’ Ama serbest gezen tavuk yumurtası olacak. Çinliler asırlardan beri günde 10 yumurta yiyor. Hamileler ve lohusalık dönemindeki kadınlar için de çok faydalı. Bebeğin gelişimine katkısı büyük. Yumurtanın beyazı da sarısı da çok faydalı. Biz doktorlar olarak bunu yasaklayamayız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir