Caza, Orta Doğu dokunuşları

Yepyeni müzikal projesi T.O.M.A ile İstanbul’a gelecek olan Maalouf, müzikseverleri felsefi, tarihi ve müzikal bir yolculuğa davet ediyor. 

“Michel Ange’ın Trompetleri” anlamına gelen T.O.M.A projesi, Maalouf’un müzikal yolculuğunda yeni bir sayfa. Bu projeyle geleneksel ezgileri modern dokunuşlarla harmanlayan sanatçı, dinleyicilerine benzersiz bir müzik deneyimi sunuyor.  

20’li yaşlarında uluslararası yarışmalarda elde ettiği başarılarla adını duyuran Maalouf, 17 albüm, bir Grammy adaylığı ve onlarca ödülle dolu kariyerinde T.O.M.A projesiyle hem kulaklara hem de ruhlara hitap etmeyi hedefliyor. Klasik müzik eğitimi almasına rağmen caz, pop, dünya müziği ve Orta Doğu ezgilerini kendine özgü tarzıyla birleştiren Maalouf, babasının icat ettiği dört sübaplı trompetiyle çeyrek tonları da ustalıkla kullanarak müziğine farklı bir boyut katıyor. Elvis Costello, Sylvia Schwartz, Vanessa Paradis, Vincent Delerm ve Sting gibi dünyaca ünlü isimlerle aynı sahneyi paylaşan Maalouf aynı zamanda Lübnanlı müzisyen, trompetçi Nassim Maalouf’un ve piyanist Nada Maalouf’un oğlu, yazar Amin Maalouf’un yeğeni. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir